Definice technologie VOIP
pixel500w-500x1
Zero Admin
With the new Dashboard
pixel500w-500x1
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
pixel500w-500x1
Install on $150 Appliance
Intel MiniPC architecture
pixel500w-500x1
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
pixel500w-500x1
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
pixel500w-500x1
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
pixel500w-500x1
Personal Click2Meet URLs

Definice VoIP

VoIP je zkratka Voice Over Internet Protocol (internetový protokol pro přenos hlasu). Jedná se o technologii, která přenáší hlasovou komunikaci a multimediální relace (například video) prostřednictvím sítí, které používají internetový protokol (IP).

První generace poskytovatelů služeb VoIP nabízela řešení, která se podobala architektuře obvyklých telefonních sítí. Druhá a třetí generace poskytovatelů budovala uzavřené sítě pro soukromé uživatele a nabízela bezplatná volání, nebo se zcela odpoutala od architektury starých telefonních sítí. Řešení VoIP umožňuje dynamickou interakci mezi uživateli libovolných dvou domén na internetu, chce-li některý z uživatelů telefonovat. Aby bylo možné volat prostřednictvím VoIP, je zapotřebí softwarová aplikace telefonu SIP NEBO hardwarový telefon VoIP. Lze volat odkudkoli a komukoli: k dispozici jsou čísla stanic VoIP i stanic komutované telefonní sítě.

Společnosti, které vsadí na systémy VoIP místo tradičních systémů pevných telefonních linek, budou moci využívat řadu výhod, například snížení měsíčních nákladů na telefonní poplatky, zvýšenou mobilitu a produktivitu. V roce 2008 bylo 80 % všech nově nainstalovaných telefonních pobočkových linek na světě typu VoIP.

Řešení VoIP zaměřená na firmy rovněž zahrnují možnosti sjednocené komunikace, což zahrnuje webové konference, prezenci, faxové a hlasové schránky přesměrované na e-mail, rychlý chat a další funkce. Dále zahrnují klienty chytrých telefonů, kteří umožňují zaměstnancům cestovat se svou pevnou telefonní linkou. Klienti chytrých telefonů rovněž používají VoIP komunikaci k volání a příjmu hovorů z mobilního telefonu uživatele, jako by používal svou pevnou telefonní linku.

Další informace

Typy telefonů VoIP / SIP

Co jsou brány VoIP a jak je lze používat

 

<