Na co se zaměřit při výběru poskytovatele hostované ústředny?
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

Na co se zaměřit při výběru poskytovatele hostované ústředny?

Když se společnosti rozhodnou pro hostovanou ústřednu, svůj telefonní systém v podstatě předají třetí straně – poskytovateli pobočkové ústředny – a přenechají mu i značnou část odpovědnosti.

Největší přednosti spočívají v řešení problémů se sítí, které vyvstanou, když se malá firma rozhodne k instalaci systému jednotné komunikace (Unified Communications). Malé firmy nedisponují šířkou pásma k provozu VoIP a jednotné komunikace na své interní síti, takže jim najednou vyvstanou starosti s kvalitou služby. Poskytovatelé hostovaných ústředen je těchto problémů zbaví. Firma se sice musí zabývat správou poskytovatele hostované ústředny, nemusí však za tímto účelem najímat pověřeného pracovníka.

Hostované ústředny představují ideální řešení pro malé firmy s 5 až 10 přípojkami, protože se nemusejí starat o vlastní administraci ani se zapojovat do zajišťování provozu telefonního systému. Odpovědnost za provoz a administrace přechází na poskytovatele hostované ústředny.

Stejně jako u každého poskytovatele služeb je na zákazníkovi, aby si udělal průzkum trhu a porovnal poskytovatele hostovaných řešení VoIP/pobočkových ústředen a našel si takového, který nejlépe odpovídá jeho potřebám.
Na prvém místě se musí firmy podívat po poskytovateli hostovaných ústředen, který podporuje mobilní iniciativy. Je důležité, aby byl stolní telefonní systém schopný interakce s chytrými telefony či jinými mobilními zařízeními za účelem přeposílání hovorů, někteří dodavatelé však nabízejí i propracované aplikace, které uživateli v podstatě poskytují úplného desktopového klienta i na mobilním zařízení. To je obzvláště důležité pro firmy podporující zaměstnance v používání vlastních zařízení (v rámci politiky BYOD) a chtějí uživatelům poskytnout možnost využívat mobilní klienty VoIP/PBX.

Je také důležité najít poskytovatele, který je pro firmu důvěryhodný a který jí dokáže poskytnout personalizovaný zákaznický servis.

Firmy tak třeba mohou chtít využívat různé fronty, které se budou zpracovávat rozdílnými způsoby, nebo mohou vyžadovat různá pravidla přeposílání. Nedokáže-li poskytovatel hostované ústředny takovým požadavkům vyhovět, protože jsou příliš komplexní, pak to nebude fungovat. Najděte si poskytovatele, který je už nějakou dobu na trhu a dobře si na něm vede, je ale stále dost malý na to, aby nabízel požadovaný servis.

<