Časté otázky a informace o VOIP
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

VoIP, SIP, WebRTC Faq & Info

Už 50 let používají podniky konvenční systémy PBX (soukromé pobočkové ústředny), takže pro hlasovou a datovou komunikaci jsou zapotřebí oddělené sítě. Je tu však nový telefonický protokol VOIP(voice over IP) a podniky rychle migrují na systémy VoIP PBX, které přinášejí obrovské výhody konvergence datových a hlasových sítí.

Protokol VOIP (Voice over Internet Protocol) slouží v zásadě k přenosu hlasu po sítích využívajících protokol IP. Protokol IP (Internet Protokol) byl sice původně navržen pro datové sítě, nyní je však přizpůsoben pro hlasové sítě, a je tedy globálním standardem pro datové sítě.

S telefonními sítěmi VOIP nejsou uživatelé odkázáni jen na telefonování po síti IP – pro vyšší kvalitu a dostupnost mohou nadále používat tradiční telefonní linky. Pomocí brány VOIP lze příchozí telefonní linky z klasické telefonní sítě konvertovat na VOIP/SIP. Takto brána VOIP umožňuje uživateli přijímat hovory z tradiční telefonní sítě a telefonovat do této sítě.

Systémy VoIP PBX zvyšují mobilitu a flexibilitu zaměstnanců, když se podnik rozšiřuje, protože jejich správa je jednodušší než u tradičních soukromých pobočkových ústředen – mohou také vést k významnému snížení nákladů na administraci telefonních služeb.

V tomto oddílu VoIP FAQ naleznete časté otázky na protokol VoIP a mnohé další informace.

<