Co je to TDM pobočková ústředna? - 3CX
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

Co je to TDM pobočková ústředna?

Pobočková ústředna typu TDM (Time Division Multiplexers, časově dělený multiplex) je nejstarší typ hlasové infrastruktury a proto je také jeden z nejběžnějších. TDM pobočková ústředna sestává z vlastních uzavřených samostatných systémů, protože byla navržena před vynalezením současné serverové technologie.

Tento typ pobočkové ústředny, který zahrnuje skříň s mnoha různými deskami určenými pro různé funkce, jako je například interkom či analogové rozšíření, se blíží ke konci svého životního cyklu. Desky TDM pobočkové ústředny jsou kompatibilní pouze se systémy od stejného dodavatele, který poskytl celkovou architekturu, což nutí uživatele používat stejného dodavatele pro všechno.

TDM pobočková ústředna také vyžaduje zvláštní personál pro obsluhu a rozsáhlou údržbu. Většinou jej používají společnosti, které zatím neprovedly aktualizaci síťové kabeláže.

Hlavní rozdíl mezi TDM a IP pobočkovými ústřednami je v tom, že IP pobočkové ústředny používají ke směrování hovorů internetový protokol, zatímco TDM pobočkové ústředny používají fyzické přepínače. Kromě toho je IP pobočková ústředna škálovatelná, může přinést dramatické úspory na telekomunikaci a uživatel není vázán na jednoho dodavatele.

<