Definice technologie VOIP
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

Definice VoIP

VoIP je zkratka Voice Over Internet Protocol (internetový protokol pro přenos hlasu). Jedná se o technologii, která přenáší hlasovou komunikaci a multimediální relace (například video) prostřednictvím sítí, které používají internetový protokol (IP).

První generace poskytovatelů služeb VoIP nabízela řešení, která se podobala architektuře obvyklých telefonních sítí. Druhá a třetí generace poskytovatelů budovala uzavřené sítě pro soukromé uživatele a nabízela bezplatná volání, nebo se zcela odpoutala od architektury starých telefonních sítí. Řešení VoIP umožňuje dynamickou interakci mezi uživateli libovolných dvou domén na internetu, chce-li některý z uživatelů telefonovat. Aby bylo možné volat prostřednictvím VoIP, je zapotřebí softwarová aplikace telefonu SIP NEBO hardwarový telefon VoIP. Lze volat odkudkoli a komukoli: k dispozici jsou čísla stanic VoIP i stanic komutované telefonní sítě.

Společnosti, které vsadí na systémy VoIP místo tradičních systémů pevných telefonních linek, budou moci využívat řadu výhod, například snížení měsíčních nákladů na telefonní poplatky, zvýšenou mobilitu a produktivitu. V roce 2008 bylo 80 % všech nově nainstalovaných telefonních pobočkových linek na světě typu VoIP.

Řešení VoIP zaměřená na firmy rovněž zahrnují možnosti sjednocené komunikace, což zahrnuje webové konference, prezenci, faxové a hlasové schránky přesměrované na e-mail, rychlý chat a další funkce. Dále zahrnují klienty chytrých telefonů, kteří umožňují zaměstnancům cestovat se svou pevnou telefonní linkou. Klienti chytrých telefonů rovněž používají VoIP komunikaci k volání a příjmu hovorů z mobilního telefonu uživatele, jako by používal svou pevnou telefonní linku.

Další informace

Typy telefonů VoIP / SIP

Co jsou brány VoIP a jak je lze používat

 

<