Slider 2TryLearn MoreSlash your Phone bills - Slider Image

Use SIP trunks, WebRTC & Apps

Slash your Phone Bill by 80%

Informace o bráně VoIP / VoIP gateway – seznamte se s bránami VoIP

Brána VOIP / VOIP gateway je zařízení, které převádí telefonní provoz do protokolu IP, který lze přenášet prostřednictvím datové sítě. Existují 2 způsoby používání:

1. Převádění příchozích PSTN/telefonních linek na protokol VOIP/SIP:

V tomto případě brána VOIP umožňuje přijímat volání a volat v běžné telefonní síti. Celá řada firem a podniků raději nadále používá běžné telefonní linky, protože tímto způsobem lze zajistit vyšší kvalitu a dostupnost volání.

2. Připojení běžné pobočkové ústředny/telefonního systému k síti IP:

V tomto případě VOIP gateway umožňuje volat prostřednictvím protokolu VOIP. Volat lze prostřednictvím poskytovatele služeb VOIP nebo (v případě, že má firma nebo podnik více poboček) snížit náklady na interní volání přesměrováváním volání prostřednictvím Internetu. Brány VOIP jsou k dispozici jako externí zařízení nebo jako karty PCI. Valná většina představuje externí zařízení. Brána VOIP / VOIP gateway je vybavena konektorem pro síť IP a jeden nebo více portů pro připojení telefonních linek.

beroNet-VoIP-Gateways
Analogová brána VOIP značky Mediatrix

Typy bran VOIP

1. Analogová zařízení: k analogovým zařízením se připojují běžné analogové telefonní linky. Analogová zařízení jsou k dispozici pro 2 až 24 linek.

2. Digitální zařízení: digitální zařízení umožňují připojovat digitální linky: jednu nebo více linek BRI ISDN (Evropa), jednu nebo více linek PRI/E1 (Evropa) nebo jenu nebo více linek T1 (USA).

Výrobci bran VOIP

V současnosti existuje mnoho výrobců bran VOIP a rostoucí nabídka značně stlačuje ceny. Cena analogových VOIP gateway začíná již na 200 dolarech. Mezi výrobce bran VOIP patří:

Všechny výrobky těchto výrobců lze zakoupit v některém z mnoha internetových VOIP obchodů.
Přečtěte si o systémech IP PBX, o dostupných typech telefonů VOIP/SIP a branách VOIP a jejich používání.

Free for up to 1 year! Select preferred deployment:

On-Premise

for Linux on a $200 appliance or as a VM

Get the ISO

On-Premise

for Windows as a VM

Download the setup file

On the cloud

In your Google, Amazon, Azure account

Take the PBX Express