Co to je server STUN?
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

Co to je server STUN?

Server STUN (Simple Traversal of User Datagram Protocol [UDP] Through Network Address Translators [NAT], tj. jednoduché předávání protokolu UDP skrze překladače síťových adres [NAT]) umožňuje klientům NAT (tj. počítačům za firewallem) sestavovat telefonní hovory s poskytovatelem VOIP hostovaným mimo lokální síť.

stun
Server STUN umožňuje klientům vyhledávat jejich veřejnou adresu, typ překladače NAT, za kterým jsou, a internetový port přiřazený k překladači NAT s určitým lokálním portem. Tyto informace se používají k nastavení komunikace UDP mezi klientem a poskytovatelem VOIP, a tím vlastně sestavují hovor. Protokol STUN je definován ve specifikaci RFC 3489.

Server STUN se kontaktuje na portu UDP 3478, avšak server vyzve klienty, aby provedly testy také na alternativním IP a čísle portu (servery STUN mají dvě adresy IP). Specifikace RFC uvádí, že tento port a IP jsou libovolné.
Další informace o STUN a VoIP lze obvykle najít v našich Video školicích programech SIP / VoIP, tzv. „Voip Nuggets“. Tyto VoIP Nuggets jsou krátké školicí programy na Youtube zaměřené na VoIP. Zde naleznete nejnovější seznam VoIP Nuggets.

3CX telefonní systém pro Windows hladce zvládá funkce STUN, takže 3CXje snadno instalovatelná pobočková ústředna pro Windows.

<