TryLearn More

Use SIP trunks, WebRTC & Apps

Slash your Phone Bill by 80%

Jak funguje FAX v prostředí VOIP?

FAX byl zkonstruován pro analogové sítě a se sítěmi VOIP nespolupracuje dobře. Důvodem je to, že FAXOVÁ komunikace používá signál jinak než běžná hlasová komunikace. Když technologie VOIP digitalizuje a komprimuje analogovou hlasovou komunikaci, je také optimalizována pro HLAS, a ne pro FAX. Pokud chcete přejít na telefonní systém VoIP, musíte tedy vzít v úvahu několik věcí.

Jestliže chcete dále používat svůj starší faxový přístroj a chcete jej připojit k vašemu telefonnímu systému VoIP, je nejlepší používat bránu VoIP a sběrnici ATA, která podporuje protokol T38. T38 je protokol navržený k tomu, aby fax mohl „cestovat“ po síti VoIP. Příklad konfigurace takové instalace naleznete zde.

Také můžete zkonvertovat počítačový fax a vybrat si telefonní systém VoIP, který fax podporuje. Produkt 3CX telefonní systém pro Windows obsahuje plnohodnotný faxový server, který dokáže přijímat faxy a odesílat je ve formátu PDF jako e-mail. Faxy lze odesílat z libovolného místa v síti pomocí klienta Microsoft Fax a faxového serveru (které jsou bezplatnou součástí systému Windows Server 2003 a 2008).

Jiný způsob, jak vyřešit faxování, když přecházíte na VOIP, je připojit faxový přístroj přímo k telefonní lince a vynechat tak váš systém VOIP.

Odkazy:
Co je T38?

Get 3CX Free today

Download On-Premise or Try in the Cloud