Jak funguje FAX v prostředí VOIP?
Take the PBX Express
Your PBX, Your Cloud, ready in minutes
Zero Admin
With the new Dashboard
Bulletproof Security
With SSL certs and NGINX
Install on $200 Appliance
Intel MiniPC architecture
New, Intuitive Windows Client
More themes, more UC
More CRM Integrations
Scripting Interface to add your own
Improved Integrated Web Conferencing
iOS and Android apps included
Run On-Premise or in the Cloud
Google, OVH, Windows & Linux

Jak funguje FAX v prostředí VOIP?

FAX byl zkonstruován pro analogové sítě a se sítěmi VOIP nespolupracuje dobře. Důvodem je to, že FAXOVÁ komunikace používá signál jinak než běžná hlasová komunikace. Když technologie VOIP digitalizuje a komprimuje analogovou hlasovou komunikaci, je také optimalizována pro HLAS, a ne pro FAX. Pokud chcete přejít na telefonní systém VoIP, musíte tedy vzít v úvahu několik věcí.

Jestliže chcete dále používat svůj starší faxový přístroj a chcete jej připojit k vašemu telefonnímu systému VoIP, je nejlepší používat bránu VoIP a sběrnici ATA, která podporuje protokol T38. T38 je protokol navržený k tomu, aby fax mohl „cestovat“ po síti VoIP. Příklad konfigurace takové instalace naleznete zde.

Také můžete zkonvertovat počítačový fax a vybrat si telefonní systém VoIP, který fax podporuje. Produkt 3CX telefonní systém pro Windows obsahuje plnohodnotný faxový server, který dokáže přijímat faxy a odesílat je ve formátu PDF jako e-mail. Faxy lze odesílat z libovolného místa v síti pomocí klienta Microsoft Fax a faxového serveru (které jsou bezplatnou součástí systému Windows Server 2003 a 2008).

Jiný způsob, jak vyřešit faxování, když přecházíte na VOIP, je připojit faxový přístroj přímo k telefonní lince a vynechat tak váš systém VOIP.

Odkazy:
Co je T38?

<