Slider 2TryLearn MoreSlash your Phone bills - Slider Image

Use SIP trunks, WebRTC & Apps

Slash your Phone Bill by 80%

Jaké jsou výhody telefonního systému IP PBX VOIP?

Mnohem snadnější instalace a konfigurace, než u značkového telefonního systému:

Softwarový program spuštěný v počítači může využívat rozšířený výkon procesoru počítače a uživatelské rozhraní a funkce operačního systému Windows. Systém PBX může nainstalovat každý, kdo umí pracovat s počítačem a s operačním systémem Windows. Běžný telefonní systém často vyžaduje vyškoleného specialistu!

Snadnější správa díky webovému konfiguračnímu rozhraní:

Telefonní systém VOIP je vybaven webovým konfiguračním rozhraním, prostřednictvím kterého lze snadno spravovat a ladit telefonní systém. Značkové telefonní systémy mají často potíže s používáním rozhraní, která jsou často vytvořena tak, aby je mohli efektivně používat pouze instalátoři telefonních systémů.

Snížení nákladů na volání:

Využíváním služeb poskytovatelů VOIP pro volání na velké vzdálenosti nebo pro mezinárodní volání můžete ušetřit značné prostředky. Snadno propojte telefonní systémy mezi pobočkami a volejte zdarma.

Nepotřebujete zvláštní telefonní rozvody – využijte počítačovou síť:

Telefonní systém VOIP umožňuje připojit hardwarové telefony přímo ke standardnímu síťovému portu počítače (který může být sdílen se sousedním počítačem). Softwarové telefony lze nainstalovat přímo do počítače. Znamená to, že pro telefonní systém nemusíte instalovat a spravovat zvláštní telefonní síť, což umožňuje mnohem pružněji přidávat další uživatele/přípojky. Pokud se stěhujete do nové kanceláře, ve které dosud není nainstalována telefonní přípojka, můžete nainstalovat počítačovou síť a ušetřit značné náklady.

Žádná omezení výrobců:

Používejte standardní telefony: telefonní systémy VOIP představují otevřený standard – všechny moderní telefonní systémy VOIP používají protokol SIP. Znamená to, že můžete používat téměř libovolný telefon SIP VOIP nebo bránu VOIP. Naopak značkový telefonní systém obvykle vyžaduje značkové telefony, aby bylo možné používat rozšířené funkce, a značkové rozšiřovací moduly pro přidávání funkcí.

Škálovatelnost:

Značkové systémy vám snadno přerostou přes hlavu: Čím více se přidává linek nebo přípojek, tím jsou zapotřebí dražší rozšíření hardwaru. V některých případech je nakonec třeba pořídit zcela nový telefonní systém. V případě telefonního systému VOIP nic takového nehrozí: běžný počítač dokáže snadno zvládnout velké množství telefonních linek přípojek – můžete přidávat do sítě další a další telefony!

Lepší zákaznické služby a produktivita:

Vzhledem k tomu, že všechna volání probíhají prostřednictvím počítače, je pro vývojáře mnohem snadnější integrovat tento systém do podnikových aplikací. Například: při příchozím volání se může automaticky zobrazit záznam volajícího zákazníka, což podstatně zlepšuje poskytování zákaznických služeb, snižuje náklady a zkracuje dobu strávenou s každým volajícím. Odchozí volání lze provádět přímo z aplikace Outlook, což umožňuje uživateli volat, aniž by musel zadávat číslo.

Softwarové telefony se snadněji používají:

Se značkovými telefony bývá často obtížné používat rozšířené funkce telefonních systémů, například konference. To neplatí o softwarových SIP telefonech – veškeré funkce lze snadno provádět z oken příjemného uživatelského grafického rozhraní.

Více funkcí k dispozici jako standard:

Vzhledem k tomu, že telefonní systém VOIP je založen na softwaru, je pro vývojáře mnohem snadnější vyvíjet, přidávat a vylepšovat jeho funkce. Z tohoto důvodu přichází většina telefonních systémů VOIP s bohatou nabídkou funkcí, včetně automatického odpovídání, hlasového mailu, přidržení volání atd. Tyto možnosti jsou u značkových systémů často velice drahé.

Lepší kontrola prostřednictvím lepší sledování:

Nastavení VOIP ukládá informace o příchozích a odchozích voláních do databáze na serveru, což umožňuje mnohem lépe sledovat náklady na volání a telefonický provoz.

Lepší přehled o aktuálním stavu systému a probíhajících voláních:

Aby bylo v případě značkových systémů možné sledovat, co se v nich děje, vyžaduje to často drahé ‘systémové’ telefony. I potom jsou stavové informace v nejlepším případě záhadné. Se systémy VOIP můžete definovat kteří uživatelé mohou sledovat stav telefonního systému graficky prostřednictvím webového prohlížeče.

Umožněte uživatelům připojit telefon kdekoli v kanceláři:

Uživatel může vzít svůj telefon, připojit jej do nejbližšího ethernetového portu a ponechat si své číslo!

Umožňuje snadný roaming uživatelů:

Díky vlastnostem protokolu SIP lze volání přesměrovávat kamkoli ve světě

Další informace o systémech IP PBXtelefonech VOIP / SIP a bránách VOIP

Free for up to 1 year! Select preferred deployment:

On-Premise

for Linux on a $200 appliance or as a VM

Get the ISO

On-Premise

for Windows as a VM

Download the setup file

On the cloud

In your Google, Amazon, Azure account

Take the PBX Express